FOTOTRADE
PROFESSIONAL
PHOTOEQUIPEMENT
AND PRINT

WE BELIEVE THAT ENTHUSIASM IS THE REAL SECRET OF SUCCESSSLYTRO ILLUM FOTOAPARÁTY

Lytro ILLUM - ŽIVOT V JINÉM SVĚTLE

Nový speciálně vyrobený snímač s rozlišením 40 Megaray, Lytrem patentovanou technologií mikro čoček umožňuje zachytit barvu, intenzitu a směr světla přicházejícího do fotoaparátu. Tím, že zachytí a dokáže využít sílu celého světelného pole, fotografové můžou vykreslit nejen průřez reality, ale autentické interaktivní okno do jejich světa.

 • LYTRO ILLUM vytváří "živé obrázky" tím, že přináší výkon 3D počítačové grafiky do fotografie a odkrývá tak zcela nové možnosti pro vizuální vyjadřování.
 • Jedinečný snímač a objektiv navržené společností Lytro poskytují doposud nemožný optický výkon.
 • Fotoaparát Lytro je první fotoaparát na světě, který dokáže zachytit celé světelné pole scény jdoucí ve všech směrech místo běžného 2D. Díky zachycení celého světelného pole můžete Lytro dělat neuvěřitelné věci, jako třeba zaostřit snímky až po jejich pořízení.
 • Změna úhlu pohledu (Perspective Shift) umožňuje měnit úhel, z kterého byl snímek pořízen.
 • Výkonná softwarová platforma umožňuje revoluční interaktivní zážitek.

Naprosto jedinečný fotografický zážitek z LYTRO ILLUM odráží technologickou revoluci kolem virtuální reality a 3D grafiky jako nových formátů zachycení a zobrazení v digitálním věku. V rukou tvůrčích průkopníků fotografie je tento fotoaparát katalyzátorem pro transformační posun, ve kterém bude svět čím dál více vyhledávat příležitosti pro vytváření pohlcujících uměleckých zážitků.
Tento fotoaparát připravuje cestu uchvacujícímu způsobu vyprávění, ve kterém můžou být obrazy přivedeny k životu v různých rozměrech prostřednictvím Light Field fotografie – nové transformační kategorie umožňující druh umělecké tvorby a vyjadřování, které doposud ve 2D světě digitální a filmové fotografie nebyli možné. Zachycením barvy, intenzity a směru každého světelného paprsku proudícího do fotoaparátu, LYTRO ILLUM poskytuje obrovské množství vizuálních informací, které fotografům umožní vytvoření pohledů a scén na úrovni skutečného zážitku.
Pro umožnění bohatě vrstvených kompozic přináší LYTRO ILLUM bezkonkurenční optickou všestrannost jako výsledek sloučení jedinečného hardware a výkonné softwarové platformy. Fotoaparát nabízí light field snímač schopný zachytit až 40 - megaray, objektiv s 8x optický zoomem, ohniskovou vzdáleností 30 - 250 mm (ekv. prepočet na 35mm kinofilm), konstantní clonou f/2.0, macro 1:3 a vysokorychlostní závěrku schopnou zmrazit pohyb v široké škále podmínek. Po zachycení obrazu dovolí platforma inovativního softwaru fotografovi upravit aspekty snímků, které byly dříve pevně dané, jako je zaostření, naklonění, posun perspektivy a hloubka ostrosti. Tyto funkce umožňují fotografovi vytvářet snímky, které na diváka budou působit nejen v jednom, ale v každém rozměru.
Během kompozice interaktivní asistent kontroly hloubky ostrosti ukazuje relativní hloubku ostrosti ve třech dimenzích. Barevně odlišené překrytí živého zobrazení dává fotografovi v reálném čase informaci o tom, které subjekty jsou v rámci rozsahu hloubky ostrosti pro přeostrování.
Kromě možnosti úprav atributů snímku po jeho zachycení dovoluje softwarová platforma fotoaparátu LYTRO ILLUM uživatelům prohlížet obrázky ve 3D, vytvářet vlastní animace, exportovat snímky do běžných formátů jako je JPEG a sdílet je na webu nebo mobilních zařízeních. Workflow LYTRO ILLUM je navíc kompatibilní s oblíbenými programy na úpravu fotografií jako je Adobe Photoshop a Lightroom, anebo Apple Aperture. Díky tomu můžou fotografové při práci využívat nástroje, které již znají a milují.
Softwarová platforma umožňuje

 • Virtuální ovládání fotoaparátu v post-processingu, včetně clony, zaostření a úpravy perspektivy a fyzicky přesné ovládání sklonu
 • Okamžitě zobrazí 3D fotografii na zařízeních s 3D funkcionalitou
 • Integrované sdílení na předních sociálních sítích včetně Facebooku, Twitteru, Pinterestu a Google+
 • Knihovna drag-and-drop filmových animací, včetně panningu, zoomu, zaostření a posunu perspektivy
 • Interaktivní pomocník hloubky ostrosti
 • Workflow je kompatibilní s existujícími editačními programy, jako je Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture

 

O společnosti Lytro
Společnost Lytro mění fotografii kombinováním nejnovějšího hardwaru se špičkovým výpočetním grafickým výkonem a umožňuje tak zachycení úplnějšího a hlubšího pohledu na svět ve třech rozměrech. Lytro je první společností, která přinesla zcela novou kategorii fotografie - Light Field fotografii, na spotřebitelský a profesionální trh, a to díky transformaci fotoaparátu na výkonnou výpočetní fotografickou platformu, která zachycuje výrazně bohatší soubor obrazových dat ve srovnání s konvenčními digitálními anebo filmovými fotoaparáty.

Video:

Technické informace:

Technologie 40 - megaray Light Field snímač a Lytro Light Field Engine V2.0.
Hmotnost Fotoparát 940 g / Baterie 90 g
Rozměry 86 mm x 145 mm x 166 mm
Materiál Tělo fotoaparátu: Hořčíková slitina a hliník
Ostřící, zoom prstenec a ostřící prstenec, grip: Silikon
Objektiv 8x zoom,
30-250 mm (ekv. 35 mm)
Konstantní světelnost F/2
Max. rychlost závěrky 1/4000 sek
Makro 1:3
Dotekový displej 4¨/101,6 mm, 480x800
Expoziční režimy P, Priorita clony, Priorita času, Manual
Asistent hloubky ostrosti Stupnice hloubky ostrosti,
Histogram hloubky ostrosti
Vrstvy hloubky ostrosti
Bodová zpětná vazba/indikace hloubky ostrosti
Formát snímků Light Field Picture (světelného pole)
Light Field rozlišení 40 Megarays, počet světelných paprsků zachycených senzorem
Úložiště snímků Bezplatné úložiště snímků na lytro.com
Prohlížení snímků Prohlížejte si ¨živé snímky¨ na displeji fotoaparátu Lytro nebo na počítači, smartphonu nebo tabletu
Software Obsahuje Lytro aplikaci pro importování, zpracování and interakci ¨živých snímků¨. Workflow je kompatibilní s existujícími editačními programy, jako je Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture. Kompatibilita Mac OS 10.8.5 a vyšší, Windows 7 a 64-bit Windows 8
WiFi Ano
Baterie Li-Ion Baterie
Paměť SD slot pro paměťové karty
Rozměry balení 205 mm x 205 mm x 205 mm
Obsah balení Lytro Illum, baterie, nabíječka baterie, micro USB 3.0. kabel, krytka objektivu, sluneční clona, čistící utěrka, popruh


TOPlist